Bianchi Cup maasto-osakilpailun tulokset
10.6.2020 0:29 Uutiset / Maastopyöräily

Bianchi Cupin kesän ensimmäisessä maasto-osakilpailussa Alhonniitun Mutaanmäessä oli yli 60 ajajaa. Kiitokset osallistuneille kuskeille ja maanomistajille, jotka sallivat omien maa-alueidensa käytön kilpailussa.

Tulokset:


Kuvat Jari Birling.

Juniorit:

1 70 Milanna Miettinen N10 0:28:05
2 33 Katja Kornijenko CCH N10 0:33:49
1 457 Juho Tuovinen M10 0:28:08
2 412 Luukas Haahla HyPy M10-16 0:28:23
406 Elmo Jokinen M10 DNF
69 Eve Tikkanen N12 DNF
1 408 Elias Eskelinen Rajamäen Kehitys M12 17:25
2 407 Eino Mutanen CCH M12 21:18
3 398 Arttu Skogster M12 21:57
4 71 Matias Miettinen M12 23:02
5 72 Santeri Oinonen M12 23:03
6 404 Johannes Leisti M12 0:24:53
7 35 Kuzma Kornijenko CCH M12 0:29:29
1 38 Ella Koivula Korson Kaiku - Team Craft N14 0:26:57
1 466 Viljami Jalonen Korson Kaiku / Team Craft M14 18:03
2 37 Jarkko Leivo Korson Kaiku M14 18:54
3 39 Nuutti Toivonen Korson Kaiku M14 18:56
4 461 Max Lemström HyPy (Hyvinkään pyöräilijät) M 14 21:03
5 30 Niko Juntunen HyPy M14 21:27
13 Eetu Skogster M14 DNF
290 Emil Köpsi Rajamäen Kehitys m14 DNF
1 32 Ella Manninen 23:50
1 432 Hilma Tuovinen Team craft/ korson kaiku N 16 0:25:04
1 409 Anselmi Eskelinen Rajamäen Kehitys M16 14:30
2 403 Elias Hämäläinen Akilles M16 15:05
3 420 Eetu Vähäsalo HyPy M16 15:36
4 402 Onni Sirkiä M16 16:30
5 400 Eemeli Liukkonen Rajamäen Kehitys M16 18:21
6 411 Ilari Aalto Rajamäen Kehitys / Canyon M16 21:05
415 Vilho Hansson HyPy M16


Seniorit:

1 59 Michael Utkin 0:58:00
2 57 Kimmo Kananen 0:58:02
3 23 Dani Härkinen 0:59:42
4 9 Veeti Vainio Porvoon Akilles 0:59:59
5 58 Mikael Turunen M-Elite IBD Cycling 1:00:06
6 53 Eero Puisto Yleinen Panibirra Cycling Club 1:01:04
7 40 Aksel Rantanen M-Yleinen Trek Lundberg Racing Team 1:01:19
8 29 Ismo Saarinen Miehet VlkMTB 1:02:04
9 4 Jussi Hytönen 1:03:33
10 45 Olli Korhonen M40 Sala-Gym Lehtikangas 1:07:54
11 7 Andreas Flinck Porvoon Akilles 1:09:40
12 48 Mika Häkkinen Mogold Racing 1:10:14
13 28 Veeti Jalonen Yleinen Korson Kaiku / Trek Lundberg Racing Team 1:10:35
14 26 Rivo Reinsalu 1:12:26
15 8 Anniina Ahtosalo U19 Korson Kaiku 1:13:06
16 43 Aku Koivistoinen M18 CCH 1:16:37
17 49 Lari Lindholm 0:58:36 -1
18 41 Hannu Koimäki M50 IK-32 0:59:30 -1
19 51 Teemu Ylhäisi M40 Mogold racing 1:00:00 -1
20 36 Aleksi Äijö Kat 3 IBD Cycling 1:01:02 -1
21 56 Jaakko Liukkala 1:02:00 -1
22 34 Janne Hallikainen Yleinen M IBD Cycling 1:02:14 -1
23 55 Teemu Rantsi M yleinen Hypy 1:06:54 -1
24 22 Hanna Hernetkoski Naiset yleinen Rake 1:10:28 -1
25 21 Jaako Louhi 1:11:59 -1
26 2 Erno Suominen 1:13:53 -1
27 46 Anton Niemi 1:17:32 -1
28 54 Emmi Eloranta 1:18:06 -1
29 73 Joonas Vainio TCF 1:19:18 -1
30 44 Jaakko Kangas 1:19:39 -1
10 Matias Ahtosalo U19 Korson Kaiku DNF
16 Joona Kleemola M Yleinen HyPy DNF
18 Sebastian Tarkiainen Yleinen M KorsKa DNF
20 Janne Vehkajärvi DNF
467 Timo Karsisto Yleinen tai m40 Panibirra Cycling Club DNF

   
Lisää uutisia
Rajamäen Kehitys
«  Heinäkuu   »
Kategoriat